^Back To Top
 • 1 Fundacja Mamy z Morza
  Fundacja Mamy z Morza została powołana aby wspierać rodziców w ich codziennych trudach wychowania dzieci. Żeby promować tworzenie trwałych więzów rodzinnych, pomóc rodzicom inaczej spojrzeć na ich dziecko.
 • 2 Klub Mam Gdynia
  Klub Mam Gdynia jest klubem dla rodziców małych dzieci (głównie w wieku 0-3 lat) z całego Trójmiasta i okolic. Najczęściej spotykamy się w Gdyni, ale miewamy też "sesje wyjazdowe" w Gdańsku i Sopocie. Informację o tym, gdzie i kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie, znajdziesz na stronie: www.klubmamgdynia.pl
 • 3 Inkubator Aktywności Rodziny
  Od poniedziałku do piątku na Karwinach a w co drugą sobotę w Śródmieściu zapraszamy na otwarte, bezpłatne spotkania dla rodziców z dziećmi w wieku 0-6 lat oraz dla samych rodziców. Grafik i opis spotkań w zakładce i na podstronie: www.inkubator.mamyzmorza.org
 • 4 Matki założycielki
  Poznałyśmy się w dobrym miejscu, w odpowiednim czasie. Obie mamy głowy pełne pomysłów i energii, żeby móc je wprowadzić w życie. Zdeklarowane działaczki społeczne, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
 • 5 Maluszek i zdrowy brzuszek
  Chcesz się dowiedzieć jak zadbać o zdrowie swojego dziecka? Chcesz poznać fakty i mity na temat diety maluszka? Dołącz do naszych spotkań w ramach projektu „Maluszek i zdrowy brzuszek”! Szczegóły w zakładce-> Maluszek i zdrowy...

Włóczka łączy pokolenia

Fundacja Mamy z Morza zaprasza mamy z Trójmiasta na spotkania w ramach projektu „Włóczka łączy pokolenia”. 

Projekt polega na zorganizowaniu cyklu spotkań, na których uczestniczki/uczestnicy będą się uczyć dziergać na szydełku, dziergać na drutach lub wyszywać haftem krzyżykowym obrazki. Spotkania będą cykliczne, otwarte dla wszystkich chętnych, moderowane przez seniorki-instruktorki. Dzięki wspólnemu szyciu realizujemy inny cel, wcale nie ukryty - tworzeniu więzi między pokoleniami dzisiejszych 60- i 70- latek z 20- i 30-latkami. Z doświadczenia wiemy, że spotkania w miłej atmosferze przy kawie i poczęstunku mogą zdziałać więcej niż wielogodzinne warsztaty teoretyczne. Ważnym elementem spotkań jest możliwość przekazania dalej dawnych umiejętności - dziergania i szycia.

Nauczymy się robić czapeczki dla maluchów, szaliki, a co bardziej wytrwałe będą mogły się nauczyć, jak zrobić sweter dla malucha. Będziemy też haftować imiona dzieci i tworzyć dekoracje do pokoju dziecięcego.

Spotkania będą prowadzone w Ciuciubabka Cafe (al. Piłsudskiego 30), kawiarni w Śródmieściu Gdyni przyjaznej rodzinom, więc będą mogły w nich uczestniczyć dzieci. Pierwsze spotkanie 19 czerwca, o godz. 10.

Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych, obowiązują na nie zapisy poprzez formularz http://mamyzmorza.org/index.php/zapisy-na-warsztaty-wloczka-laczy-pokolenia

Spotkania będą się odbywać cyklicznie, co dwa tygodnie, od drugiej połowy czerwca do października 2015 r.

Projekt jest dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Copyright © 2013. Mamy z Morza Rights Reserved.


Facebook twitter