^Back To Top
 • 1 Fundacja Mamy z Morza
  Fundacja Mamy z Morza została powołana aby wspierać rodziców w ich codziennych trudach wychowania dzieci. Żeby promować tworzenie trwałych więzów rodzinnych, pomóc rodzicom inaczej spojrzeć na ich dziecko.
 • 2 Klub Mam Gdynia
  Klub Mam Gdynia jest klubem dla rodziców małych dzieci (głównie w wieku 0-3 lat) z całego Trójmiasta i okolic. Najczęściej spotykamy się w Gdyni, ale miewamy też "sesje wyjazdowe" w Gdańsku i Sopocie. Informację o tym, gdzie i kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie, znajdziesz na stronie: www.klubmamgdynia.pl
 • 3 Inkubator Aktywności Rodziny
  Od poniedziałku do piątku na Karwinach a w co drugą sobotę w Śródmieściu zapraszamy na otwarte, bezpłatne spotkania dla rodziców z dziećmi w wieku 0-6 lat oraz dla samych rodziców. Grafik i opis spotkań w zakładce i na podstronie: www.inkubator.mamyzmorza.org
 • 4 Matki założycielki
  Poznałyśmy się w dobrym miejscu, w odpowiednim czasie. Obie mamy głowy pełne pomysłów i energii, żeby móc je wprowadzić w życie. Zdeklarowane działaczki społeczne, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
 • 5 Maluszek i zdrowy brzuszek
  Chcesz się dowiedzieć jak zadbać o zdrowie swojego dziecka? Chcesz poznać fakty i mity na temat diety maluszka? Dołącz do naszych spotkań w ramach projektu „Maluszek i zdrowy brzuszek”! Szczegóły w zakładce-> Maluszek i zdrowy...

Artykuł o projekcie "O matko, Ty szyjesz!"

Trzy panie kucają pod stołem. Jedna 60+, druga 30+ a trzecia 1+? Gonią motek wełny, który tej ostatniej wypadł z rączek. Właśnie zaczęły się spotkania w ramach projektu „O matko, Ty szyjesz!”.

Ale zacznijmy od początku. Wraz z modą na rzeczy hand-made i ruch związany z unikaniem kupowania ubrań i akcesoriów w sieciówkach, pojawił się problem, gdzie się nauczyć dziergać i szyć? Można pójść na kosztowny kurs. Ale po pierwsze, nie każdy ma tyle pieniędzy, żeby za niego zapłacić a po drugie – jeśli jest się mamą małego dziecka – często dochodzi drugi problem: jak zorganizować dla niego opiekę? Na szczęście bezcenną wiedzę o dzierganiu i szyciu mają nasze babcie. A co, jeśli mieszkamy daleko od nich? Poznajmy seniorki z okolicy, które chcą wyjść z domu i zrobić coś dla innych!

Tak można streścić pomysł założycielek Fundacji Mamy z Morza, które dzięki środkom z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”, rozpoczęły w Gdyni projekt „O matko, Ty szyjesz!”. To cykl spotkań seniorek i mam małych dzieci, podczas których te pierwsze nauczą te drugie robić na drutach, dziergać na szydełku i szyć na maszynie.

Oprócz przekazania umiejętności uczestniczki będą miały okazję nawiązać nowe znajomości a także przyjaźnie. Może się okaże, że mamy też mogą czegoś nauczyć seniorki? Spotkania będą się odbywać od stycznia do maja, a zakończy je czerwcowy piknik rodzinny, na którym uczestniczki wraz z rodzinami, zaprezentują mieszkańcom Gdyni koc piknikowy, który wydziergały podczas zajęć. Podczas pikniku odbędzie się także wystawa fotografii uczestniczek projektu.

Zachęcamy do śledzenia relacji z przebiegu projektu na naszej stronie oraz na FB.

Copyright © 2013. Mamy z Morza Rights Reserved.


Facebook twitter