^Back To Top
 • 1 Fundacja Mamy z Morza
  Fundacja Mamy z Morza została powołana aby wspierać rodziców w ich codziennych trudach wychowania dzieci. Żeby promować tworzenie trwałych więzów rodzinnych, pomóc rodzicom inaczej spojrzeć na ich dziecko.
 • 2 Klub Mam Gdynia
  Klub Mam Gdynia jest klubem dla rodziców małych dzieci (głównie w wieku 0-3 lat) z całego Trójmiasta i okolic. Najczęściej spotykamy się w Gdyni, ale miewamy też "sesje wyjazdowe" w Gdańsku i Sopocie. Informację o tym, gdzie i kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie, znajdziesz na stronie: www.klubmamgdynia.pl
 • 3 Inkubator Aktywności Rodziny
  Od poniedziałku do piątku na Karwinach a w co drugą sobotę w Śródmieściu zapraszamy na otwarte, bezpłatne spotkania dla rodziców z dziećmi w wieku 0-6 lat oraz dla samych rodziców. Grafik i opis spotkań w zakładce i na podstronie: www.inkubator.mamyzmorza.org
 • 4 Matki założycielki
  Poznałyśmy się w dobrym miejscu, w odpowiednim czasie. Obie mamy głowy pełne pomysłów i energii, żeby móc je wprowadzić w życie. Zdeklarowane działaczki społeczne, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
 • 5 Maluszek i zdrowy brzuszek
  Chcesz się dowiedzieć jak zadbać o zdrowie swojego dziecka? Chcesz poznać fakty i mity na temat diety maluszka? Dołącz do naszych spotkań w ramach projektu „Maluszek i zdrowy brzuszek”! Szczegóły w zakładce-> Maluszek i zdrowy...

O projekcie

Bieżące informacje o projkecie znajdują się na stronie www.inkubator.mamyzmorza.org

 

Wzrasta świadomość rodziców na temat tego, że czas spędzony z dzieckiem powinien być wartościowy. Co nie oznacza wcale, że musi to być wożenie dziecka na zajęcia dodatkowe i zapewnianiu mu stymulacji w każdej wolnej chwili. Chodzi o to, żeby czas spędzony z dzieckiem był faktycznie przeznaczony na robieniu czegoś wspólnie. W Trójmieście jest sporo miejsc, gdzie możemy pójść na twórcze zajęcia z dzieckiem. Największym problem tych miejsc jest jednak to, że są one komercyjne. A nie każdego stać na zapłacenie 25-35 zł tygodniowo.

Właśnie dlatego tworzymy miejsce, gdzie na spotkania i warsztaty będzie można przyjść nie płacąc za to ani złotówki.

Ruszamy we wrześniu z Inkubatorem Aktywności Rodziny. Dzięki dofinansowaniu z programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (prowadzonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej) zajęcia dla dzieci, rodziców oraz dzieci i rodziców wspólnie, będą bezpłatne. Nasze działania są skierowane głównie do rodziców lub opiekunów dzieci w wieku 0-6 lat.

Projekt Inkubator Aktywności Rodziny będzie funkcjonował do końca 2015 r. Warsztaty i spotkania będą prowadzone przez sześć dni w tygodniu w Bibliotece Pod Makami (filia nr 14 MBP w Gdyni) na Karwinach oraz w Filii nr 2 (Śródmieście, ul. Żeromskiego 36). Zakłada on również zaangażowanie rodzin w prowadzenie części zajęć oraz stworzenie prężnie działającej lokalnej społeczności rodziców.

Fundacja Mamy z Morza od czterech lat działa na terenie Trójmiasta na rzecz rodzin. W tym czasie przeprowadziłyśmy różne projekty mające na celu wzmocnienie rodziców, dostarczenie im wiedzy oraz umiejętności w zakresie rozwoju dziecka. Od 2010 r. prowadzimy Klub Mam Gdynia – cykliczne, bezpłatne spotkania dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lat. Przeprowadziłyśmy też projekty: „Integracja-Interakcja” - cykl spotkań z psychologiem dla rodziców dzieci zdrowych i dzieci z niepełnosprawnością, „O matko, Ty szyjesz!” - międzypokoleniowy projekt polegający na tym, że przez pół roku trwały warsztaty dla mam, które uczyły się od seniorek dziergać, szyć na maszynie i robić na drutach, „Gdyńskie Kluby Rodzica” w wyniku którego powstało pięć klubów dla rodziców małych dzieci w Gdyni i okolicach. Obecnie prowadzimy projekt „Rodzinne spacerowanie=wspólne pomaganie”, który promuje wolontariat rodzinny: wspólne spędzenie czasu a przy okazji zrobienie czegoś dla innych. We wrześniu ruszy kolejny projekt wspierający rodziców w kwestii zdrowego żywienia dzieci jeszcze przed narodzeniem i aż do trzeciego roku życia. Na wszystkie projekty zdobyłyśmy fundusze startując i wygrywając ogólnopolskie konkursy grantowe.

Projekt Inkubator Aktywności Rodziny został objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni.

Partnerem projektu jest MBP w Gdyni i INTIMED.

Copyright © 2013. Mamy z Morza Rights Reserved.


Facebook twitter