^Back To Top
 • 1 Fundacja Mamy z Morza
  Fundacja Mamy z Morza została powołana aby wspierać rodziców w ich codziennych trudach wychowania dzieci. Żeby promować tworzenie trwałych więzów rodzinnych, pomóc rodzicom inaczej spojrzeć na ich dziecko.
 • 2 Klub Mam Gdynia
  Klub Mam Gdynia jest klubem dla rodziców małych dzieci (głównie w wieku 0-3 lat) z całego Trójmiasta i okolic. Najczęściej spotykamy się w Gdyni, ale miewamy też "sesje wyjazdowe" w Gdańsku i Sopocie. Informację o tym, gdzie i kiedy odbędzie się najbliższe spotkanie, znajdziesz na stronie: www.klubmamgdynia.pl
 • 3 Inkubator Aktywności Rodziny
  Od poniedziałku do piątku na Karwinach a w co drugą sobotę w Śródmieściu zapraszamy na otwarte, bezpłatne spotkania dla rodziców z dziećmi w wieku 0-6 lat oraz dla samych rodziców. Grafik i opis spotkań w zakładce i na podstronie: www.inkubator.mamyzmorza.org
 • 4 Matki założycielki
  Poznałyśmy się w dobrym miejscu, w odpowiednim czasie. Obie mamy głowy pełne pomysłów i energii, żeby móc je wprowadzić w życie. Zdeklarowane działaczki społeczne, dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.
 • 5 Maluszek i zdrowy brzuszek
  Chcesz się dowiedzieć jak zadbać o zdrowie swojego dziecka? Chcesz poznać fakty i mity na temat diety maluszka? Dołącz do naszych spotkań w ramach projektu „Maluszek i zdrowy brzuszek”! Szczegóły w zakładce-> Maluszek i zdrowy...

O matko, Ty szyjesz!

Projekt „O matko, Ty szyjesz!” łączy pokolenia. Pokolenie dzisiejszych matek dwudziesto i trzydziestolatek dorastało w Polsce w latach 90-tych, kiedy już wszystko można było kupić. Nasze babcie i mamy, żeby ładnie się ubrać, musiały same zdobyć materiał i coś z niego uszyć. Często obszywały nas, kiedy byłyśmy dziećmi, w piękne sukieneczki. My swoje dzieci ubieramy najczęściej w „sieciówkach”, a jeśli zdarzy nam się kupić coś oryginalnego, płaczemy nad ceną tego produktu.

My postanowiłyśmy to zmienić i -  wykorzystując wiedzę seniorek z Trójmiasta – nauczyć młode mamy szyć, dziergać na drutach i na szydełku. Dodatkowo, każda uczestnicząca w zajęciach mama zrobi swój kawałek koca patchworkowego, które razem zszyjemy, a na koniec projektu – zaprosimy wszystkich na piknik rodzinny połączony z wystawą fotograficzną zza warsztatowych kulis.

 

Projekt dofinansowano ze środków programu "Seniorzy w Akcji" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". 

Copyright © 2013. Mamy z Morza Rights Reserved.


Facebook twitter